Czym jest syndrom oszusta?
Syndrom oszustaZapewne przy jakiejś okazji miałeś wątpliwości, czy Twój profil nadaje się na stanowisko, o które się ubiegasz. Może zastanawiałeś się czy poradzisz sobie lepiej niż poprzednia osoba na tym…
Syndrom oszustaZapewne przy jakiejś okazji miałeś wątpliwości, czy Twój profil nadaje się na stanowisko, o które się ubiegasz. Może zastanawiałeś się czy poradzisz sobie lepiej niż poprzednia osoba na tym…
Niska samoocena a terapia poznawczo - behawioralnaProblemy z niską samooceną są jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie w każdym wieku decydują się na terapię psychologiczną. Niewspierający styl postrzeganie siebie…
Wszyscy wiemy, że poczucie własnej wartości czasami określane jako pewność siebie lub szacunek dla samego siebie, może być ważną częścią sukcesu. Zbyt niska samoocena może sprawiać, że ludzie czują się…
Asertywność jest kluczową kompetencją komunikacji. Pozwala ci realizować własne cele, bronić własnych praw, wartości i przekonań, przy jednoczesnym poszanowaniu praw, wartości i przekonań innych osób. Zachowanie asertywne jest zachowaniem korzystnym dla wszystkich. Nie zawsze jest możliwe, aby obie strony dostały to czego chcą, w każdej sytuacji, jednak przyjęcie asertywnego zachowania pozwala na uzyskanie jak najlepszych wyników dla obu stron. Tam, gdzie nie można osiągnąć odpowiedniego kompromisu, przyjęcie asertywnego zachowania pomoże ci zachować pozytywną i przyjazną relację. (więcej…)
Zdrowa samoocena, często określana jako poczucie własnej wartości lub szacunek do samego siebie, jest ważną częścią osobistego sukcesu oraz dobrostanu psychicznego. Zbyt niska samoocena sprawia, że ludzie czują się przygnębieni, jest czynnikiem wpływającym na dokonywanie złych wyborów, popadania w destrukcyjne związki oraz niewykorzystywania w pełni własnego potencjału. Z drugiej strony, zbyt wysoka samoocena, przejawiająca się w narcystycznym zaburzeniu osobowości, z pewnością może zniechęcić inne osoby do nas i utrudnić codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. (więcej…)
„Ruch budowania pewności siebie”, przeszedł przez kulturę zachodnią w ciągu ostatnich 50 lat w aktywnym towarzystwie rodziców i nauczycieli wyznających pogląd, że poprawa wiary w siebie dzieci doprowadzi do poprawy wyników i lepszego życia w ogóle (Baskin, 2011). W końcu ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy, mają największe zaufanie do siebie, prawda?