Typ Ofiarny “Altruista”

Życie jest służbą, miłość jest ofiarą. Oto dwa aksjomaty ludzi, których osobowość jest typu ofiarnego. Uważają, że ich potrzeby mogą zaczekać, aż wszyscy inni zostaną zaspokojeni. Składając siebie w ofierze zyskują spokój, bezpieczeństwo i pewność swojego miejsca w porządku świata. W najlepszym wydaniu jest to typ pełen bezinteresowności i wielkoduszności, materiał na świętych i przykładnych obywateli.

(więcej…)

Czytaj dalejTyp Ofiarny “Altruista”

Typ Oddany “Wierna Żona”

Osoby Oddane charakteryzują się troską o innych: to ona nadaje sens ich życiu. Nie znajdziecie ludzi bardziej kochających, troskliwych, dbałych o wasze potrzeby i uczucia. Jednostka oddana jest w swej najlepszej odmianie lojalnym, zawsze pomocnym i rozważnym „członkiem drużyny” – czy drużyną ta będzie małżeństwo, rodzina, linia produkcyjna, wydział w biurze, organizacja religijna lub charytatywna, czy jednostka wojskowa. Utożsamia swoje potrzeby z potrzebami grupy bądź jej lidera; jej szczęściem jest spełnić pragnienia innych. Osoba oddana to ktoś, kto mówi ci: „Jestem szczęśliwy, jeżeli ty jesteś szczęśliwa” – i naprawdę tak myśli.

(więcej…)

Czytaj dalejTyp Oddany “Wierna Żona”

Typ Dramatyczny “Primadonna”

Typ dramatyczny to przed wszystkim serce. Ludzie o tym typie osobowości mają dar przeżywania emocji, dzięki któremu ubarwiają życie wokół siebie. Jeżeli są obdarzeni jakimś talentem, potrafią przetworzyć ludzkie uczucia w najwyższe formy sztuki. […] Życie nie bywa dla niej nieciekawe i nudne a już na pewno nie dla jej otoczenia. Wokół osób Dramatycznych unosi się atmosfera ekscytacji; w ich życiu ciągle coś się dzieje.

(więcej…)

Czytaj dalejTyp Dramatyczny “Primadonna”

Typ sumienny “Perfekcjonista”

Ten typ osobowości charakteryzuje ciężka praca i dążenie do celu. Nie rzucasz słów na wiatr i zawsze robisz to, co do ciebie należy. Nie cierpisz niedoróbek i niedociągnięć w każdej strefie życia. Trzymasz się twardo swoich przekonań i poglądów, a czyjś sprzeciw tylko wzmacnia twój upór. Lubisz mieć wokół siebie porządek, jesteś dobrą organizatorką, co miesiąc odkładasz określoną sumę na konto oszczędnościowe. Dalekie ci są dzikie ekscesy i bezsensowne – jak sądzisz – ryzyko. (więcej…)

Czytaj dalejTyp sumienny “Perfekcjonista”

Typ Pewny Siebie “Gwiazda”

Gwiazda dokładnie wie, czego chce, i konsekwentnie osiąga własne cele. Cechuje go wysoka samoocena, szacunek do własnych pragnień i wiara w swoje siły. Osoby o tym typie osobowości nierzadko przejawiają charyzmę, dlatego potrafią pociągnąć za sobą rzesze. Wiedzą, jak panować nad tłumem, jak motywować innych. Nie ukrywają swoich ambicji ani możliwości.

(więcej…)

Czytaj dalejTyp Pewny Siebie “Gwiazda”