Konsultacje

Mgr Psychologii Wojciech Klęk

Pracuję z osobami, zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi, depresją, niskim poczuciem własnej wartości, przechodzącymi kryzys w związku / cierpiącymi po rozstaniu. Osobami zmagającymi się z syndromem DDA/DDD, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, nerwicami.

Jestem psychologiem, terapeutą Poznawczo-Behawioralnym (CBT) w trakcie 4 letniego szkolenia. Dużo czerpię z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i dlatego wymaga indywidualnego podejścia.

psycholog Kraków mgr Wojciech Klęk
Mgr Psychologii Wojciech Klęk

Bielsko – Biała, ul. Damrota 12, „Punkt Widzenia” Centrum Poznawczo-Behawioralne

Psycholog online / Psycholog Bielsko - Biała

Konsultacje online przez Skype, Messenger, WhatsApp

KONTAKT

Telefon / WhatsApp +48 600 759 357
E-mail: kontakt@wojciechklek.pl
Wiadomość na Facebooku m.me/wojciech.klek.86

Cennik

Konsultacja – 200 zł / 50 minut
Terapia – 200 zł / 50 minut
Coaching – 300 zł / sesja 90 – 120 minut

Pomoc psychologiczna
Czym jest konsultacja psychologiczna?

Sesja wstępna czyli konsultacja psychologiczna, odbywają się w uważnej i akceptującej atmosferze. Podczas sesji wstępnej opowiadasz. O tym, co aktualnie się dzieje w Twoim życiu. I o tym, z jakiego powodu zdecydowałeś się na spotkanie. Czego potrzebujesz. Co jest dla Ciebie ważne. Ty opowiadasz. A ja zadaję pytania.

Podczas sesji wstępnej poznajesz możliwości wsparcia – psychologiczne, terapeutyczne, coachingowe, treningowe, inne. Co jest dla Ciebie najlepsze? Która droga rozwoju jest odpowiednia?

Jako odpowiedzialny towarzysz Twojej zmiany, chcę opowiedzieć w jaki sposób pracuję. Ważne jest dla mnie, byś mógł zadecydować, co jest dla Ciebie najwłaściwsze.

Jeśli zdecydujemy się na dalszą pracę – stworzymy kontrakt, w którym umówimy się na cele pracy jak i ilość spotkań.

Podczas konsultacji otrzymasz

  • spojrzenie na sytuację z szerszej perspektywy
  • wgląd i omówienie sytuacji
  • możliwość wyboru, co i jak ewentualnie dalej
  • wsparcie i omówienie sytuacji
  • w zależności od wnoszonej sprawy, możliwość pracy wstępnej i/lub zadania do wykonania
  • bardzo dużo pytań z mojej strony
  • życzliwość, dyskrecję, uważność i objęcie absolutnym skupieniem wyłącznie wnoszonej przez Ciebie sprawy

Po pomoc psychologiczną zawsze warto sięgnąć wtedy, gdy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sobie samodzielnie z nimi poradzić. Nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne, a nawet same mogą być źródłem problemów. Osoby z naszego najbliższego otoczenia również nie potrafią nas wspomóc. Takie sytuacje często mają miejsce i każdy człowiek ich doświadcza na pewnym etapie życia, w pewnym sensie są one nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. To naturalne, że wiele osób potrzebuje pomocy innych, by poradzić sobie z życiowymi kryzysami, dlatego też, często chcą skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Psychoterapia to cykl spotkań terapeuty z klientem. W czasie spotkania nazywanego sesją terapeutyczną klient wraz z terapeutą pracują nad rozwiązaniem problemu klienta. Klient określa problem, nad którym chce pracować – cel psychoterapii, jest też odpowiedzialny za własne zaangażowanie oraz tempo pracy. Terapeuta przy pomocy profesjonalnych i celowych działań – pytań, wypowiedzi, zadań, proponowanych doświadczeń, komentarzy czy własnych reakcji (rozmaitość interwencji terapeutycznych wydaje się nieskończona), wspiera i stymuluje klienta w dążeniu do celu.

Konsultacja terapeutyczna jest to spotkanie mające dwa cele – ustalenie czy klient decyduje się na pracę nad sobą wg ustalonych zasad oraz czy terapeuta podejmuje się pracy nad celem ustalonym przez klienta. Spotkania te służą wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości dotyczących tych dwóch kwestii. W ramach konsultacji klient może też uzyskać informacje dotyczące możliwych form i specyfiki leczenia lub pomocy terapeutycznej. Terapia rozpoczyna się w chwili ustalenia i zaakceptowania przez obie strony kontraktu terapeutycznego i trwa aż do zrealizowania zawartego w nim celu.

Decyzję o podjęciu terapii podejmuje klient w konsultacji z terapeutą. Aby efektywnie korzystać z psychoterapii trzeba dysponować przeciętną sprawnością intelektualną oraz być w dobrym kontakcie z rzeczywistością – osoby pod wpływem środków psychoaktywnych nie mogą uczestniczyć w terapii, a osoby chore psychicznie powinny taką decyzję skonsultować z lekarzem psychiatrą.

Czas trwania terapii jest uzależniony od jej celu, oczekiwań klienta oraz podejścia stosowanego przez terapeutę. Można powiedzieć, że im szerszy problem, wyższe oczekiwania i bardziej dogłębne podejście tym dłuższa terapia. Psychoterapię można podzielić na krótkoterminową – trwającą od kilku do trzydziestu spotkań, oraz długoterminową – powyżej trzydziestu spotkań. Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu. Przeciętny proces terapeutyczny trwa od pół roku do dwóch lat. Jedna sesja terapii indywidualnej trwa od 45 do 60 minut.
W mojej praktyce spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 55 minut a proces terapeutyczny trwa przeciętnie od kilku miesięcy do około dwóch lat.

Terapeuta zwykle nie potrzebuje danych klienta, aby efektywnie pracować – wystarczy imię i numer telefonu. Jeśli chodzi o informacje osobiste ujawniane przez klientów w czasie sesji, kodeks etyczny psychoterapeuty zobowiązuje go do utrzymania tych faktów w tajemnicy.

Psychoterapeuta zazwyczaj nie ma uprawnień do zapisywania leków. Wyjątek stanowią osoby, które są równocześnie psychiatrami i psychoterapeutami. Tak samo wygląda kwestia zwolnień lekarskich.

coaching Kraków Wojciech Klęk

Żyjemy w świecie, w którym możesz być otoczony przez setki ludzi, a mimo to czuć się samotnie. Ważne jest by mieć się do kogo zwrócić, gdy “sprawy stają się trudne”. Posiadanie osoby, która wysłucha z uwagą, zrozumieniem bez osądzania jest ważne dla równowagi psychicznej człowieka.

Wojciech Klęk

Mgr Psychologii, Certyfikowany Coach

Konsultacje z psychologiem online lub w Krakowie

Napisz, ustalmy wspólny termin