Psycholog
Wojciech Klęk

Witaj!

Zajrzałeś tutaj z pewnych powodów, powodów znanych wyłącznie Tobie. Być możne, śledzisz mój blog psychologiczny / funpage na facebooku i chcesz poznać bliżej „autora”? Być możne szukasz psychologa / coacha / trenera, z którym będziesz mógł przerobić kawałek swojego życia – ten, który uwiera i stwarza problemy? Być możne chcesz dowiedzieć się kim jestem? Jak pracuję ? Jakim jestem człowiekiem? Czy jestem odpowiednim terapeutą dla ciebie? Odpowiednim dla ciebie coachem, trenerem, nauczycielem? Może, trafiłeś tu całkowicie przez przypadek… a może jednak nie?

Czy trafię z odpowiedzią nie znając konkretnego pytania? Mógłbym powiedzieć, że szansa jest taka sama jak w przypadku znalezienia rozwiązania / wprowadzenie zmiany bez podejmowania działania – bardzo niewielka lub wręcz zerowa. Jesteśmy jednak na stronie „O mnie” 🙂 Wiec powiem Ci to, co jestem w stanie powiedzieć każdemu, z kim nie mam jeszcze zbudowanej relacji (relacja buduje zaufanie i daje poczucie bezpieczeństwa, uważam że potrzeba wyczucia i trochę czasu zanim zdecydujemy się kogoś wpuścimy do swojego świata).

Nazywam się Wojciech Klęk. Rocznik 1986, pierwsza połowa marca. Z wykształcenia jestem psychologiem*, Psychoterapeutą Poznawczo – Behawioralnym**, Coachem*** oraz trenerem rozwoju osobistego.

* Studia magisterskie z psychologii ukończyłem w 2015 roku na Krakowskiej Akademii.

** W trakcie 4 letniego kursu Terapii CBT w Instytucie Poznawczym – Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

*** Jestem absolwentem SPC w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie, rocznik 2018

Mój ulubiony cytat

Nasza ludzka wspaniałość nie leży tak bardzo w możliwości zmienienia świata, jak bardzo w byciu zdolnym do zmienienia samych siebie.

~ Mahatma Gandhi

Jako psycholog wspieram klientów w poszerzaniu samoświadomości, przepracowaniu trudnych emocji oraz wypracowaniu nowych, skutecznych metod radzenia sobie z problemami. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz ACT. „Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” – jako terapeuta, kładę nacisk na praktykę, zależy mi by klienci po sesjach wdrażali wyniesioną wiedzę w swoim  życiu. Doświadczali życia i kreowali go swoimi działaniami / brakiem działań, decyzjami / brakiem decyzji.

Jako coacha towarzyszę klientowi w procesie odkrywania jego mocnych stron, ustalaniu celów zgodnych z jego wartościami życiowymi oraz wdrożeniu skutecznych metod działania. Dzielę się swoją wiedzą oraz dostarczam narzędzia, które ułatwiają wprowadzenie pożądanej zmiany. Stosuję podejście interdyscyplinarne oraz holistyczne. Podczas moich sesji łączę wiedzę nabytą podczas licznych szkoleń oraz własnych doświadczeń.

Prywatnie odnajduję się w różnych rolach. Jestem mężem, ojcem, synem, najmłodszym bratem, przyjacielem, powiernikiem, zięciem, szwagrem, wujkiem, partnerem biznesowym… i pewnie jeszcze kilkadziesiąt innych ról mógłbym wymienić 🙂 Kocham góry, podróże, teatr impro i stand-up. Mam za sobą własną terapię (jestem DDA), stratę oszczędności na pierwszym biznesie (własna restauracja w wieku 24 lat… strata wszystkich oszczędności, na które pracowałem przez kilka lat, przydatna lekcja pokory, która wiele mnie nauczyła – w tamtym czasie odgrywałem rolę właściciela restauracji a wcześniej szefa kuchni, managera Krakowskich restauracji, ucznia technikum gastronomicznego – życie to zmiana), doświadczenia z różnych branż (różnej wielkości firm, różnych „szefów”, struktur). Żyje, doświadczam, zmieniam się, rozwijam. Od 2014 lat przewodzę społeczności Świadomie Przez Życie i pomagam ludziom wprowadzać zmiany w życiu poprzez szkolenia oraz sesje indywidualne. Fascynuję się kulturą Japonii. Praktykuję ZEN – sztukę uważności oraz Kaizen – wprowadzanie zmian małymi krokami. Mieszkam w Krakowie (edit: od 2022 w Bielsku-Białej, pięknym, zielonym mieście otoczonym górami 😉 ).

5 lat studiów psychologii

10 miesięczny kurs coachingu
5 lata doświadczenia w pomaganiu innym – stan na rok 2020
ponad 2 000 postów i artykułów z zakresu psychologii
Ponad 1000 godzin sesji i konsultacji

W życiu

Nie ma zwykłych chwil

psycholog Wojciech Klęk w podróży
psycholog kraków