Pomoc psychologiczna

Mgr Psychologii Wojciech Klęk

Pracuję z osobami, zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi, depresją, niskim poczuciem własnej wartości, przechodzącymi kryzys w związku / cierpiącymi po rozstaniu. Osobami zmagającymi się z syndromem DDA/DDD, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, nerwicami.

Jestem psychologiem, terapeutą Poznawczo-Behawioralnym (CBT) w trakcie 4 letniego szkolenia. Dużo czerpię z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i dlatego wymaga indywidualnego podejścia.

psycholog Kraków mgr Wojciech Klęk
Mgr Psychologii Wojciech Klęk

Bielsko – Biała, ul. Damrota 12, „Punkt Widzenia” Centrum Poznawczo-Behawioralne

Psycholog online / Psycholog w Bielsku - Białej

Konsultacje online przez Skype, Messenger, WhatsApp

KONTAKT

Telefon / WhatsApp +48 600 759 357
E-mail: kontakt@wojciechklek.pl
Wiadomość na Facebooku m.me/wojciech.klek.86

Cennik

Konsultacja z psychologiem – 180 zł / 50 minut
Terapia – 180 zł / 50 minut
Coaching online – 300 zł / sesja (60 – 90 minut)

Pomoc psychologiczna
Czym jest pomoc psychologiczna?

Pomoc psychologiczna to wsparcie w przezwyciężaniu kryzysów oraz wspomaganie rozwoju psychicznego. Oparta jest przede wszystkim na  relacji wzajemnego szacunku oraz współpracy klienta z psychologiem. Pomoc psychologiczna jest rozmową, w której osoba zgłaszająca trudności ma możliwość przy wsparciu psychologa uzyskania większej wiedzy na temat siebie, sposobu reagowania w określonych sytuacjach (samoświadomości) oraz uruchomienia własnego potencjału w radzeniu sobie z problemami. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralny. Pomogę ci zrozumieć mechanizmy psychologiczne, które tobą kierują (część poznawcza) oraz zastąpić zachowania / myśli, które powodują dyskomfort wspierającymi cię zachowaniami / postawami (część behawioralna).

Po pomoc psychologiczną zawsze warto sięgnąć wtedy, gdy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sobie samodzielnie z nimi poradzić. Nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne, a nawet same mogą być źródłem problemów. Osoby z naszego najbliższego otoczenia również nie potrafią nas wspomóc. Takie sytuacje często mają miejsce i każdy człowiek ich doświadcza na pewnym etapie życia, w pewnym sensie są one nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. To naturalne, że wiele osób potrzebuje pomocy innych, by poradzić sobie z życiowymi kryzysami, dlatego też, często chcą skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Psychoterapia to cykl spotkań terapeuty z klientem. W czasie spotkania nazywanego sesją terapeutyczną klient wraz z terapeutą pracują nad rozwiązaniem problemu klienta. Klient określa problem, nad którym chce pracować – cel psychoterapii, jest też odpowiedzialny za własne zaangażowanie oraz tempo pracy. Terapeuta przy pomocy profesjonalnych i celowych działań – pytań, wypowiedzi, zadań, proponowanych doświadczeń, komentarzy czy własnych reakcji (rozmaitość interwencji terapeutycznych wydaje się nieskończona), wspiera i stymuluje klienta w dążeniu do celu.

Konsultacja terapeutyczna jest to spotkanie mające dwa cele – ustalenie czy klient decyduje się na pracę nad sobą wg ustalonych zasad oraz czy terapeuta podejmuje się pracy nad celem ustalonym przez klienta. Spotkania te służą wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości dotyczących tych dwóch kwestii. W ramach konsultacji klient może też uzyskać informacje dotyczące możliwych form i specyfiki leczenia lub pomocy terapeutycznej. Terapia rozpoczyna się w chwili ustalenia i zaakceptowania przez obie strony kontraktu terapeutycznego i trwa aż do zrealizowania zawartego w nim celu.

Decyzję o podjęciu terapii podejmuje klient w konsultacji z terapeutą. Aby efektywnie korzystać z psychoterapii trzeba dysponować przeciętną sprawnością intelektualną oraz być w dobrym kontakcie z rzeczywistością – osoby pod wpływem środków psychoaktywnych nie mogą uczestniczyć w terapii, a osoby chore psychicznie powinny taką decyzję skonsultować z lekarzem psychiatrą.

Czas trwania terapii jest uzależniony od jej celu, oczekiwań klienta oraz podejścia stosowanego przez terapeutę. Można powiedzieć, że im szerszy problem, wyższe oczekiwania i bardziej dogłębne podejście tym dłuższa terapia. Psychoterapię można podzielić na krótkoterminową – trwającą od kilku do trzydziestu spotkań, oraz długoterminową – powyżej trzydziestu spotkań. Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu. Przeciętny proces terapeutyczny trwa od pół roku do dwóch lat. Jedna sesja terapii indywidualnej trwa od 45 do 60 minut.
W mojej praktyce spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 55 minut a proces terapeutyczny trwa przeciętnie od kilku miesięcy do około dwóch lat.

Terapeuta zwykle nie potrzebuje danych klienta, aby efektywnie pracować – wystarczy imię i numer telefonu. Jeśli chodzi o informacje osobiste ujawniane przez klientów w czasie sesji, kodeks etyczny psychoterapeuty zobowiązuje go do utrzymania tych faktów w tajemnicy.

Psychoterapeuta zazwyczaj nie ma uprawnień do zapisywania leków. Wyjątek stanowią osoby, które są równocześnie psychiatrami i psychoterapeutami. Tak samo wygląda kwestia zwolnień lekarskich.

coaching Kraków Wojciech Klęk

Żyjemy w świecie, w którym możesz być otoczony przez setki ludzi, a mimo to czuć się samotnie. Ważne jest by mieć się do kogo zwrócić, gdy “sprawy stają się trudne”. Posiadanie osoby, która wysłucha z uwagą, zrozumieniem bez osądzania jest ważne dla równowagi psychicznej człowieka.

Wojciech Klęk

Mgr Psychologii, Certyfikowany Coach

Opinie klientów

Bardzo polecam! Za zaangażowanie, dobry kontakt, luźne ale i jednocześnie profesjonalnie podejście do sprawy. Za niezwykle celne ale też proste pytania które zmuszają do myślenia i zmiany podejścia.
Zrozumienie, wsparcie i pomoc w wyjściu z "dołka". Niewiele, a TAK WIELE. Dziękuje Panie Wojtku!
Świetny terapeuta, potrafi wczuć się w osobę która przychodzi z problemem i jej pomóc. Po terapii w końcu można normalnie funkcjonować. Polecam
Godzin pomocy psychologicznej
1
Doświadczenia w zawodzie
1 lat
Napisanych artykułów na blogu
1

Główne obszary pomocy psychologicznej

Zaburzenia lękowe

zespół lęku panicznego, zespół lęku uogólnionego, mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne

Syndrom DDA / DDD

terapia indywidualna osób dorosłych

Depresja

terapia indywidualna osób dorosłych

Fobie

agorafobia, fobia społeczna, fobie specyficzne

Uzależnienia behawioralne

terapia indywidualna osób dorosłych

Obsesje i Kopulsje
zaburzenie z przewagą myśli (obsesji) czy ruminacji natrętnych,zaburzenie z przewagą czynności natrętnych (kompulsje, myśli i czynności natrętne, mieszane
Niska samoocena

terapia indywidualna osób dorosłych

Nerwice

terapia indywidualna osób dorosłych

Zaburzenia snu

terapia indywidualna osób dorosłych

Konsultacje z psychologiem online

Bez wychodzenia z domu