Sprawdź jakim typem osobowości jesteś | Test osobowości EPI

Test Osobowości Eysencka (test EPI) używany w psychologii.

Hans Eysenck był teoretykiem osobowości, który koncentrował się na temperamencie – wrodzonych genetycznych różnicach osobowości. Uważał, że osobowość jest w dużej mierze rządzona przez biologię, i postrzegał ludzi jako posiadających dwa specyficzne wymiary osobowości: ekstrawersję vs. introwersję i neurotyczność vs. stabilność. Wspólna praca z żoną  – teoretykiem osobowości Sybil Eysenck, zaowocowała dodaniem trzeciego wymiaru: psychotyczność kontra socjalizacja – tego wymiaru nie mierzy Test EPI.

Ekstrawersja / Introwersja

Zgodnie z ich teorią osoby z wysokimi wynikami w obszarze ekstrawersji są towarzyskie i chętnie spędzają czas z innymi, podczas gdy osoby z wysokimi wynikami w obszarze introwersji mają większą potrzebę samotności, angażowania się w zachowania samotne i ograniczania interakcji z innymi.

Neurotyzm / Stabilność

Ludzie o wysokim poziomie neurotyzmu mają tendencję do niepokoju, spowodowanego nadaktywnością współczulnego układu nerwowego – nawet przy „niskim stresie” ich ciało i stan emocjonalny mają skłonność do reakcji ucieczki lub walki. Natomiast osoby o wysokiej stabilności zwykle potrzebują większej stymulacji, aby aktywować reakcję ucieczki lub walki i dlatego są uważane za bardziej stabilne emocjonalnie.

Test osobowości EPI Eysenck wymiary osobowości

Psychotyzm / Socjalizacja

Ludzie psychotyczni są zazwyczaj „zimni”, niekonformistyczni, impulsywni, aspołeczni i wrogo nastawieni. Ludzie, z wysokim poziomem socjalizacji (często określanej jako „kontrola superego”), zwykle mają wysoką kontrolę impulsów – są bardziej altruistyczni, empatyczni, współpracujący i konwencjonalni.

Test EPI mierzy dwa powszechne, niezależne wymiary osobowości, ekstrawersji-introwersji i neurotyzmu-stabilności

Instrukcja

Poniżej przedstawione są pytania dotyczące sposobu zachowania, uczuć i działania. Na każde pytanie odpowiadasz : TAK  lub NIE. Myśl odpowiadając, jak ZAZWYCZAJ się zachowujesz lub odczuwasz. Pracuj szybko, nie zastanawiaj się za długo, zależy nam na pierwszej odpowiedzi , jak przychodzi Ci na myśl. Wypełnienie całego  kwestionariusza nie powinno zając Ci więcej niż kilka minut. Nie omijaj żadnego pytania.

To nie jest test na inteligencję czy zdolności, wiec każda odpowiedź jest dobra. Zacznij teraz.

Konsultacje z psychologiem online

Bez wychodzenia z domu

Psycholog Wojciech Klęk

Witaj! Na imię mam Wojtek, jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (w trakcie szkolenia). 0d 2014 roku przewodzę społeczności Świadomie Przez Życie i pomagam ludziom wprowadzać zmiany w życiu poprzez szkolenia oraz sesje indywidualne. W pomocy psychologicznej wspieram klientów w poszerzaniu samoświadomości, przepracowaniu trudnych emocji oraz wypracowaniu nowych, skutecznych metod radzenia sobie z problemami. “Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” Kładę nacisk na praktykę, zależy mi by klienci po sesjach wdrażali wyniesioną wiedzę w swoim życiu. Doświadczali i kreowali go swoimi działaniami / brakiem działań, decyzjami / brakiem decyzji. W pracy coacha towarzyszę klientowi w procesie odkrywania jego mocnych stron, ustalaniu celów zgodnych z jego wartościami życiowymi oraz wdrożeniu skutecznych metod działania. Dzielę się swoją wiedzą oraz dostarczam narzędzia, które ułatwiają wprowadzenie pożądanej zmiany. Fascynuję się kulturą Japonii. Praktykuję ZEN – sztukę uważności oraz Kaizen – wprowadzanie zmian małymi krokami. Mieszkam w Bielsku-Białej.

KONSULTACJA