Analiza motywacyjna – Seks

Seks to uniwersalne pragnienie miłości erotycznej. Zaspokojenie tego pragnienia daje poczucie ekstazy, podczas gdy niezaspokojenie budzi żądzę. Pragnienie seksu skłania nas do dbania o własny wygląd oraz poszukiwanie potencjalnych partnerów. Pragnienie seksu jest umiarkowanie skorelowane z doświadczaniem piękna,

(więcej…)

Czytaj dalejAnaliza motywacyjna – Seks

Analiza motywacyjna – Niezależność

Niezależność to uniwersalne pragnienie samodzielności. Motywuje nas do tego, by samemu dbać o siebie i nie prosić innych o przysługi czy pieniądze. Niezależność skłania ludzi do podejmowania samodzielnych decyzji. Zaspokojenie tego pragnienia daje nam radość osobistej wolności, niezaspokojenie natomiast – poczucie zależności.

(więcej…)

Czytaj dalejAnaliza motywacyjna – Niezależność

Analiza motywacyjna – Porządek

Pragnienie porządku to pragnienie życia w stabilnym i zorganizowanym otoczeniu. Zaspokojenie tego pragnienia daje poczucie komfortu, niezaspokojenie powoduje dyskomfort. W pragnieniu porządku chodzi o formę, stabilność i czystość; nieporządek to bezkształtność, zmienność i brud. Pragnienie porządku motywuje nas do planowania, układania harmonogramów i organizowania.

(więcej…)

Czytaj dalejAnaliza motywacyjna – Porządek

Analiza motywacyjna – Akceptacja

Potrzeba akceptacji to powszechne pragnienie, by nie być krytykowanym i odrzuconym. Pragnienie to motywuje nas do unikania sytuacji, w których moglibyśmy doznać krytyki lub odrzucenia, oraz do trzymania się z dala od ludzi, którzy nas nie lubią. Właśnie z powodu potrzeby akceptacji denerwujemy się czasem, kiedy jesteśmy oceniani, zdajemy jakieś testy lub idziemy na rozmowę kwalifikacyjną.

(więcej…)

Czytaj dalejAnaliza motywacyjna – Akceptacja