Jak radzić sobie ze stresem – część pierwsza: STYL ŻYCIA

Stres może mieć wiele przyczyn, takich jak problemy rodzinne, problemy z pracą, trudności finansowe, zły stan zdrowia, czy też śmierć bliskiej osoby. Ważne jest, aby rozpoznać przyczyny (bodziec / stresor), zająć się sposobem postrzegania problemu (automatyczna reakcja na stresor / myśl wywołująca niepokój, dyskomfort) i wprowadzić plan naprawczy (zachowania). Nie walcz samotnie ze stresem – poproś o pomoc przyjaciela, partnera a jeśli to konieczne profesjonalistę.
(więcej…)

Czytaj dalejJak radzić sobie ze stresem – część pierwsza: STYL ŻYCIA

Nawyki, ludzi produktywnych

Sentencji oraz cytatów dotyczących sukcesu jest mnóstwo. Sam chętniej po nie sięgam i dzielę się nimi z wami na facebooku, aby dać garść inspiracji. By odnieść sukces potrzebujemy kilkunastu czynników. W dzisiejszym artykule skupię się na nawykach osób produktywnych. Produktywność według mnie jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Wizja, marzenia, entuzjazm są paliwem, jednak bez odpowiedniego planu podążymy w niewłaściwym kierunku a nasza produktywność spadnie. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak podnieść osobistą produktywność.

(więcej…)

Czytaj dalejNawyki, ludzi produktywnych

Wykorzystaj efekt Zeigarnik i przestań odkładać życie na później

Według podstawowych teorii psychologii motywacji, do głównych czynników wpływających na osiąganie celów, można zaliczyć plan i konsekwencję w działaniu. Jednak praktyka pokazuje, iż w niektórych przypadkach jest to niewystarczające – człowiek posiada dobry plan, chęci i motywację, a mimo to nie osiąga założonego celu. Dlaczego? Otóż wpływ na to ma prokrastynacja, czyli bardzo ludzka tendencja do odwlekania, przekładania i opóźniania wykonywania pewnych czynności. W praktyce działa to tak (więcej…)

Czytaj dalejWykorzystaj efekt Zeigarnik i przestań odkładać życie na później

Przejmij kontrolę nad swoim życiem, bądź PROAKTYWNY

Chcesz robić więcej niż tylko to, co jest Twoim obowiązkiem? Zauważasz dobre alternatywy sztampowych rozwiązań i dążysz do poszukiwania wciąż nowych ścieżek? Jeśli tak, wszystko wskazuje na to, że jesteś osobą proaktywną, która nie poddaje się przy pierwszym niepowodzeniu i konsekwentnie pokonuje przeszkody.

(więcej…)

Czytaj dalejPrzejmij kontrolę nad swoim życiem, bądź PROAKTYWNY

Zasada Pareto, osiągaj więcej robiąc mniej

Każdy z nas dysponuje taką samą ilością czasu, który poświęcamy na działanie. Czy zastawiałeś się kiedyś, dlaczego wśród przedsiębiorstw z tej samej  branży jedne generują zysk w wysokości 10 milinów, a inne mając sprzedaż na tym samym poziomie tylko 2 milionów? Za finansowym sekretem sukcesu pierwszej firmy stoi koncentracja działań na kluczowych produktach. Umiejętność wyznaczania priorytetowych celów (więcej…)

Czytaj dalejZasada Pareto, osiągaj więcej robiąc mniej

Matryca poprawy osobistej efektywności

Nieefektywne wykorzystywanie czasu to pierwszy krok do bezsilności i utraty kontroli nad własnym życiem. Z dnia na dzień rośnie ilość pilnych zadań, a szybko upływające godziny sprawiają, iż doba wydaje się być zbyt krótka. W konsekwencji okazuje się, iż życiem człowieka kierują zadania do wykonania, a sam człowiek jest biernym uczestnikiem rzeczywistości. Jak to zmienić? (więcej…)

Czytaj dalejMatryca poprawy osobistej efektywności

Małe kroki, które oznaczają duże zmiany

Życie to proces ciągłych i nieustannych zmian. Żyjemy intensywnie i codziennie stawiamy przed sobą nowe zadania, rozpoczynając kolejną podróż, która na końcu drogi ma doprowadzić do urzeczywistnienia marzeń. Jest takie powiedzenie, zacznij robić to, co możesz robić i o czym możesz marzyć. W pewnym momencie następuje jednak chwila zastanowienia. (więcej…)

Czytaj dalejMałe kroki, które oznaczają duże zmiany