You are currently viewing John Lennon – wybrane cytaty

John Lennon – wybrane cytaty

Inspirację można czerpać z różnych źródeł. Ten wpis został poświęcony jednemu z moich ulubionych artystów. Zapraszam do zapoznania z cytatami Johna Lennona.

Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec.

Wszystko, czego trzeba, to miłość.

Życie to jest coś, co mija, gdy ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość.

Lęk przed nieznanym. To właśnie jest nieznane. Strach sprawia, że ludzie gonią gdzieś, biegają w poszukiwaniu marzeń, iluzji, wojen, pokoju, miłości, nienawiści, tego wszystkiego – a wszystko jest tylko iluzją. Nieznanym. Przyznaj, że jest to nieznane, że jest to zwykła żegluga. Wszystko jest nieznane – i wtedy wygrywasz. To wszystko. Prawda?

Szkoła nie nauczyła mnie niczego pożytecznego, oprócz czytania i pisania.

Marzymy coraz częściej i modlimy się. To, co kiedyś usiłowaliśmy osiągnąć składając palce w literę V, teraz osiągamy dzięki marzeniom. Nie robimy tego dlatego, że tak jest prościej. Marzenia są bardziej efektywne niż machanie flagą. Działają. Jak magia. Magia jest prosta. Magia jest prawdziwa. Jej sekret polega na tym, aby wiedzieć, że jest prosta, nie wolno zabijać jej skomplikowanymi rytuałami, które są oznaką braku poczucia bezpieczeństwa. Kiedy ktoś jest na nas zły, rysujemy aureolę nad jego głową w naszej wyobraźni i nagle osoba ta staje się dla nas aniołem. Pomaga nam to zachować ciepłe uczucia w stosunku do wielu ludzi; przypomina nam to także, że każdy skrywa w sobie dobro, że wszyscy przychodzący do nas ludzie są aniołami w przebraniu przynoszącymi nam nowiny i dary wszechświata, w którym żyjemy. Magia jest logiczna. Wypróbujcie ją kiedyś

Dlaczego ludzie złościli się na mnie, gdy nie pracowałem? Wiesz, gdybym umarł, nikt nie zarzucałby mi, że nic nie robię. Gdybym najprościej na świecie umarł w połowie lat 70., po wydaniu albumu „Rock and Roll” lub „Walls and Bridges”, wszyscy wypisywaliby peany o tym, jakim to wspaniałym facetem byłem kiedyś i takie tam. Ale nie umarłem i ludzie wściekają się dlatego, że żyję i robię to, na co mam ochotę.

Wyobrażam sobie wszystkich ludzi żyjących dniem dzisiejszym.

Który cytat sobie zabierasz?

Zostaw w komentarzu informację czy ten artykuł był dla ciebie przydatny. Możesz go również ocenić, klikając w gwiazdki pod artykułem. Komentując, udostępniając (poniżej szybka opcja), “lajkując” doceniasz moją pracę i pomagasz dotrzeć temu artykułowi do większej liczby osób. DZIĘKUJĘ <3

Psycholog Wojciech Klęk

Witaj! Na imię mam Wojtek, jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (w trakcie szkolenia). 0d 2014 roku przewodzę społeczności Świadomie Przez Życie i pomagam ludziom wprowadzać zmiany w życiu poprzez szkolenia oraz sesje indywidualne. W pomocy psychologicznej wspieram klientów w poszerzaniu samoświadomości, przepracowaniu trudnych emocji oraz wypracowaniu nowych, skutecznych metod radzenia sobie z problemami. “Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” Kładę nacisk na praktykę, zależy mi by klienci po sesjach wdrażali wyniesioną wiedzę w swoim życiu. Doświadczali i kreowali go swoimi działaniami / brakiem działań, decyzjami / brakiem decyzji. W pracy coacha towarzyszę klientowi w procesie odkrywania jego mocnych stron, ustalaniu celów zgodnych z jego wartościami życiowymi oraz wdrożeniu skutecznych metod działania. Dzielę się swoją wiedzą oraz dostarczam narzędzia, które ułatwiają wprowadzenie pożądanej zmiany. Fascynuję się kulturą Japonii. Praktykuję ZEN – sztukę uważności oraz Kaizen – wprowadzanie zmian małymi krokami. Mieszkam w Bielsku-Białej.