You are currently viewing Test DASS 21

Test DASS 21

Test DASS 21 Depresja, Lęk, Stres

Instrukcja: Proszę przeczytaj każde stwierdzenie i wybierz cyfrę 0, 1, 2 lub 3, która wskazuje jak bardzo dane stwierdzenie odnosi się do Ciebie w okresie ostatniego tygodnia. Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi. Nie zastanawiaj się zbyt długo nad odpowiedzią.

Skala nie jest narzędziem diagnostycznym, nie może zastąpić wszechstronnej diagnozy klinicznej.

Daje jednak orientację o poziomie nasilenia i pozwala monitorować zmiany w zakresie odczuwanego przez Ciebie:

  • stresu (poziomu napięcia, drażliwości oraz podenerwowania);
  • lęku (poziomu niepokoju i pobudzenia);
  • depresji (poziomu obniżenia poczucia własnej wartości, motywacji oraz zainteresowania).

Skala ocen jest następująca (udzielając odpowiedzi uwzględnij okres ostatniego tygodnia):

0. Nie odnosiło się to do mnie w ogóle – NIGDY

1. W pewnym stopniu się to do mnie odnosiło lub raz na jakiś czas – CZASAMI

2. W znacznym stopniu mnie to dotyczy lub przez dużą część czasu – CZĘSTO

3. Odnosiło się to do mnie w bardzo dużym stopniu lub przez większość czasu – PRAWIE ZAWSZE

Po wypełnieniu testu, wyślij maila na adres kontakt@wojciechklek.pl lub napisz na messenger (poniżej) z prośbą o przesyłanie wyników.

Udostępniając (poniżej szybka opcja), “lajkując” pomagasz dotrzeć temu artykułowi do większej liczby osób. Jeśli możesz podziel się tym artykułem ze znajomymi.

Konsultacje z psychologiem online

Bez wychodzenia z domu

Psycholog Wojciech Klęk

Witaj! Na imię mam Wojtek, jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (w trakcie szkolenia). 0d 2014 roku przewodzę społeczności Świadomie Przez Życie i pomagam ludziom wprowadzać zmiany w życiu poprzez szkolenia oraz sesje indywidualne. W pomocy psychologicznej wspieram klientów w poszerzaniu samoświadomości, przepracowaniu trudnych emocji oraz wypracowaniu nowych, skutecznych metod radzenia sobie z problemami. “Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” Kładę nacisk na praktykę, zależy mi by klienci po sesjach wdrażali wyniesioną wiedzę w swoim życiu. Doświadczali i kreowali go swoimi działaniami / brakiem działań, decyzjami / brakiem decyzji. W pracy coacha towarzyszę klientowi w procesie odkrywania jego mocnych stron, ustalaniu celów zgodnych z jego wartościami życiowymi oraz wdrożeniu skutecznych metod działania. Dzielę się swoją wiedzą oraz dostarczam narzędzia, które ułatwiają wprowadzenie pożądanej zmiany. Fascynuję się kulturą Japonii. Praktykuję ZEN – sztukę uważności oraz Kaizen – wprowadzanie zmian małymi krokami. Mieszkam w Bielsku-Białej.